Skip to Content

Kontakt

›Pressbild

Leif Stinnerbom

Teaterchef/konstnärlig ledare
leif@vastanateater.se
070-328 34 21

›Pressbild

Linnea Benneberg

Pedagog Unga Västanå (föräldraledig)
linnea@vastanateater.se

›Pressbild

Marjo Fjällsby

Projektledare Unga Västanå
marjo@vastanateater.se
070-795 4060

›Pressbild

Jakob Hultcrantz Hansson

Skådespelare
jakob@jahuha.se
070-338 33 34

Emma

›Pressbild

Emma Hultcrantz

Producent/ledningsgrupp
emma@vastanateater.se
076-827 66 66

Bo Jonzon

›Pressbild

Bo Jonzon

Scenograf/teknisk producent
bo@vastanateater.se
070-378 75 27

›Pressbild

Katarina Persdotter Jäder

Pedagog Unga Västanå
katarina@vastanateater.se

Hanna Kulle

›Pressbild

Hanna Kulle

Skådespelare
hannakulle202@hotmail.com

lennart

›Pressbild

Lennart Nordenborg

Inspicient/snickare
lennart@vastanateater.se
070-684 42 06

Muhannad Shbara

›Pressbild

Muhannad Shbara

Turnétekniker
mohnnad7334@gmail.com

Jon S

›Pressbild

Jon Stinnerbom

Administration/marknadsföring
jon@vastanateater.se
072-734 65 77

Inger

›Pressbild

Inger Hallström Stinnerbom

Kostymör/ledningsgrupp/styrelse
inger@vastanateater.se
070-339 95 45

Magnus

›Pressbild

Magnus Stinnerbom

Kompositör/musikansvarig
mstinnerbom@hotmail.com

›Pressbild

Sophia Stinnerbom

Musiker
sophiastinnerbom@gmail.com

Hitta hit

Map link

Västanå Teater Berättarladan

Rottneros park 14
686 94 Rottneros
0565-68 82 80

Här har vi vår stora scen för sommarens föreställningar samt lokaler för Västanå Folk Festival.

Västanå Teater Brårud

Sundgatan 13
686 33 Sunne
0565-68 82 80

Här har vi bl a kontor, replokal, kursverksamhet, en liten scen.