Kontakt

›Pressbild

Leif Stinnerbom

Teaterchef/konstnärlig ledare
tradkult@telia.com

›Pressbild

Linnea Benneberg

Pedagog Unga Västanå
linnea@vastanateater.se

›Pressbild

Marjo Fjällsby

Marknadsföring
marjo@vastanateater.se
070-795 4060

›Pressbild

Jakob Hultcrantz Hansson

Skådespelare
jakob@jahuha.se
070-338 33 34

Emma

›Pressbild

Emma Hultcrantz

Producent/ledningsgrupp
emma@vastanateater.se
076-827 66 66

Hanna Kulle

›Pressbild

Hanna Kulle

Skådespelare
hannakulle202@hotmail.com

lennart

›Pressbild

Lennart Nordenborg

Inspicient/snickare
lennart@vastanateater.se
070-684 42 06

Muhannad Shbara

›Pressbild

Muhannad Shbara

Tekniker
mohnnad7334@gmail.com

Inger

›Pressbild

Inger Hallström Stinnerbom

Kostymör/ledningsgrupp/styrelse
inger@vastanateater.se
070-339 95 45

Magnus

›Pressbild

Magnus Stinnerbom

Kompositör/musikansvarig
mstinnerbom@hotmail.com

›Pressbild

Sophia Stinnerbom

Musiker
sophiastinnerbom@gmail.com

Hitta hit

Map link

Västanå Teater Berättarladan

Berättarladan 1
686 94 Rottneros
info@vastanateater.se

I Berättarladan har vi ”Stora scenen” för sommarens föreställningar och sedan hösten 2019 även ny vinterbonade scen ”Loftet” där vi kommer att spela bl a skolföreställningar varje höst och vår och våra vinterproduktioner. Vår kostymutställning, biljettkassa och servering finns också i Berättarladan och har öppet i samband med föreställningsdagar.